28 Ocak 2022

Ondan Haberin Olsun

“Altın” Daire Başkanı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesinde uzun zamandır konuşulan ve beklenen revizyon geçtiğimiz günlerde gerçekleşti. Çeşitli daire başkanlıkları, birim müdürleri ve şeflerin yer değişimi yapıldı. Liyakata göre mi, eş, dost, akraba yakınlığı ile mi yoksa hemşehricilik (köylücülük) esasına göre mi yapıldı bilemeyiz, vardır bir bildikleri idarecilerin, yönetenlerin. Bu işler tercih ve sonuç ilişkisine dayanır. Gerçi henüz değişmeyen veya alınmayan daire başkanları var. Onlara da sıra gelecek.
Yapılan değişimler ile;
Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Yahya Akduman yeni kurulan fakat henüz kadrosunda personelin bulunmadığı 20 milyon bütçeli Gençlik ve Spor Daire Başkanlığına atandı.
Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı Ahmet İnan; Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığına atandı.
Çevre Koruma ve İklim Değişikliği Şube Müdür vekili Volkan Karateke Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığına atandı.
Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Vehbi Yörük’te Zabıta Daire Başkanı Olarak atandı.
Bu arada Kaynak Geliştirme Daire Başkanlığı kapandı.
Boşa kalan ama vekaletinin Mürsel SABANCI da olduğunu öğrendiğimiz Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı için daha önce Karesi belediyesinde çalışmış, sonrasında Manisa’ya gitmiş ama ne hikmetse geri getirilmiş bir bayanın görevlendirileceği konuşuluyor. İsmini biliyoruz ama açıklamıyoruz. Ama o koltuğa oturunca yazacağız, kim olduğunu, neden gittiğini ve neden geri getirilip bu görevin verildiğini.
Vatana Millete Balıkesir’imize Hayırlı uğurlu olsun..
Bu atanan daire başkanlarından biri var ki terfi basamaklarını adeta uçarak çıkıyor. Hızına yetişebilene aşk olsun. Hızlı yükselişler gördü ama bunun hızı akademisyen yapılıp belediye ye alınan başkanı çoktan geçti. Helal olsun. Demek ki başarılı, çalışkan, itaatkar, verilen emirlerini yerine getiriyor. Şehrin böyle insanlara ihtiyacı var…
Çiçeği burnunda Zabıta Daire Başkanı Vehbi YÖRÜK beyi bir tanıyalım. Kimdir Nedir?
1986 yılı Susurluk doğumlu, Burhaniye Atatürk Sağlık Meslek Lisesi Acil tıp teknisyenliğini bitirdikten sonra Akdeniz Üniversitesi İtfaiyecilik ve Yangın güvenliği bölümünden mezun oldu. Lisansını Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinde tamamladıktan sonra 2007 yılında Balıkesir Belediyesi  İtfaiye Müdürlüğünde göreve başlayarak İtfaiye eri, İtfaiye Çavuşu ve İtfaiye Amiri olarak görev yaptı. 2010 yılında Balıkesir İtfaiye Müdürü olarak görevlendirildi.
2014 yılında Karesi Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü olarak görevlendirildi. 2019 yılında Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nde Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı olarak görevlendirildi. Şimdide Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin kolluk güçlerini yani ZABITA birimini yönetecek. Liyakat budur….Azim budur…Çalışkanlık budur…Emir eri olmak budur…Herkes bu olaydan ders çıkarmalı.
Demek ki neymiş; çalışınca, köylüsü olunca, azimli olunca, verilen emirleri talimatları yerine getirince bazı şeyler çok hızlı oluyor mu.
Yani ALTIN DAİRE BAŞKANI oluyorsun.

(Visited 1 times, 1 visits today)
Please follow and like us:
Pin Share
0Shares
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
RSS
Follow by Email