17 Mayıs 2022

Ondan Haberin Olsun

ALTIN’IN ALTINDAN ALTINCI KAT MI ÇIKACAK?

Burhan Alkan dosyasında yeni yeni gelişmeler yaşanıyor. Bildiğiniz üzre geçtiğimiz günlerde Balıkesir’de bir tosuncuk, yaklaşık olarak 30 milyonluk bir vurgun yapmış ve kuyumcuları dolandırarak ortalıktan kaybolmuştu.

 

Bu Tosuncuk olan arkadaş da ne tesadüf ki Balıkesir Büyükşehir Belediyesinde Genel sekreter yardımcısı Mürsel Sabancı’nında yakın adamıydı. Hatta 4. katta çalışan bir çok personelde para ve Altın trafiğinde kuryelik yapmış, Balıkesir Büyükşehir Belediyesinde daire müdürleri, İmar müdürleri gibi 14 kişilik bir grup, başkanın vekili tarafından sorguya çekilmiş nasıl ifade vermeleri yönünde telkinlerde bulunulmuştu. Olay yargıya taşındı.Bu isimler savcılık tarafından ifadeye çağırıldı falan filan buraya kadar olanı hepiniz biliyorsunuz.

 

Olayı deştikçe başka yönlere doğru gidiyor. Rakam 30 milyon olmasına rağmen sadece 2 kuyumcu şikayetçi. Mesala Balıkesir Büyükşehir Belediyesine ”ÇAKMA KÜÇÜK ALTIN’‘ bastığı iddaa edilen Balıkesir’in ünlü toptancı kuyumcusunun şikayeti yok.. İddaanamede de adı geçiyor. kendisiyle yaptığımız telefon görüşmesinde Kaybım yok diyor. İnşallah öyledir bizi de ilgilendirmez kendisi kazanıp kendisi kaptırmıştır diyelim. Bizi ilgilendiren tarafı ise devletin bir kaybı olup olmadığı. Kamera kayıtları, para transferlerine ve verilen ifadelere göre verildiği iddaa edilen altınlara gider pusulası, fatura gibi resmi belgenin düzenlenip düzenlenmediği Zira rakamlar adetler büyük. Öyle ya siz para kazanacaksınız diye devlet zarar etmesin. MASAK ARAŞTIRMALIDIR!

Gelelim güneş gibi bir anda doğan Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin altıncısı abiye. Bu abimizde şimdiye kadar yaptığı alışverişlerden günde 80 bin totalde de 15 milyon para kazanmış ama 5 milyon lirayıda B’alkan’a hibe etmiş gözüküyor. Üstünde bir baskı kurulduğu gözleniyor . Ona da bilahare değineceğiz. Tenhalarda menhalarda paralar altınlar alınıp veriliyor ama nedense şikayetçi olamıyor. Yineleyelim Bu kazandığı paranın vergisini vermiş midir?

Son gelişme de Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’in ”ALTINCI” katının GÖNÜLLERDEKİ başkanı ZİYA ÇAKIR geçtiğimiz gün Balıklı Kuyumcusu Nevzat Küçük’e küçük bir ziyarette bulundu.İçeride hararetli bir takım konuşma ve istişare yapıldı. Hakkındaki ”ALTINCI’‘ makamında(hemen girişte solda)para sayılıp sayılmadığı iddalarına cevap vermiş olabilir. Yada Mağdurlara bu olay iyice büyüdü KÜLLİYEYE KADAR GİTTİ, bir orta yol bulalım mağduriyetinizi giderelim demiş olabilir.

 

Önümüzdeki günlerde bu olayın ulusalda bir kanalda olacağı ve tüm Türkiye’nin duyacağı aldığımız bilgiler arasında. Öyle ki kuyumcuların defterlerinin didik didik edilip kamu zararına uğratmışlar mı bakılacağa benziyor.Nerden Buldun Yasası uygulanırsa herşey ortaya çıkabilir.Dosyada bulunan isimleri de bir başka yazımıza bırakalım…..İzleyip göreceğiz

(Visited 19.099 times, 1 visits today)
Please follow and like us:
Pin Share
0Shares

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
RSS
Follow by Email