17 Mayıs 2022

Ondan Haberin Olsun

AYVALIK BELEDİYESİ EMITT’E HAZIR…

Ayvalık Belediyesi, geçtiğimiz yıl kovid-19 pandemisi nedeniyle ertelenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı “İSTANBUL EMITT”te bu yıl 9-12 Şubat tarihlerinde Ayvalık Turizm Geliştirme Birliği (AYTUGEB) ile birlikte B-341 numaralı stantta yerini alıyor.

Rum evinin bahçesinde

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Ayvalık’taki tüm işletme sahiplerine çağrı yaparak, “Kendi işletmesini tanıtmak isteyen her turizmciyi, kentimizin tarihi ve mimari dokusunu yansıttığımız, eski yapıların özellikle her biri diğerinden güzellikler taşıyan kapılarını tanıttığımız standımıza bekliyorum. Ayvalıklı işletmelerimizin özel desteklerinin de bulunduğu EMITT’teki standımızda, Ayvalık’ta eski bir Rum evinin bahçesi görünümüyle yerlerini alacaklar” dedi.

UNESCO yolunda

Ayvalık UNESCO Yolunda” başlığıyla, Öğretim Görevlisi Yasagül Ekinci’nin sunum da yapacağı fuar standında gastronomisini tanıtmak amacıyla Ayvalık’a özel 15 çeşit mezenin yer aldığı 10 bin meze tabağı ziyaretçilere ikram edilecek.

Sezon uzadıkça katkı büyüyecek

Ayvalık’ın, doğal güzellikleri, uzun plajları ve pırlanta kumlarıyla, yurt içi ve yurt dışından büyük bir ilgi odağı olduğunu belirten Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, yaz sezonunda yerli ve yabancı konukların gelmesiyle birlikte popülasyonun en üst seviyeye ulaştığını söyledi. Başkan Ergin, “ Turizmin, şehrimizin ekonomisine katkısı sezon süresi daha da uzadıkça etkili ve kalıcı olacaktır” dedi.

(Visited 34.579 times, 1 visits today)
Please follow and like us:
Pin Share
0Shares

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
RSS
Follow by Email