17 Mayıs 2022

Ondan Haberin Olsun

Balıkesir Chp İl Başkanlığına Afiş Operasyonu!

Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu salı günü yapılan Chp grup  toplantısında bir afiş hazırlattırmış ve 81 il başkanına afişlerin il binalarına asılması talimatını vermişti. CHP Balıkesir il binasına elektrik faturaları ile ilgili asılan pankart  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret edildiği gerekçesiyle savcılık talimatıyla dün saat 18:30 da indirildi.

 

CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı konuyla ilgili sosyal medya hesabından paylaşım yaprak kolluk kuvvetlerin tuttuğu tutanağını paylaştı.

Chp Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı yaptığı açıklamada; Halkımızın ELEKTRİK faturalarında yaşadığı zulme dikkat çekmek üzere partimize astığımız pankart savcılık talimatı ile kaldırıldı. Zamları yapan AKP iktidarını sembolize eden saray görseli kimi neden rahatsız etti merak ediyorum. Pankartları indirince ELEKTİRİK faturaları da indirim olmuyor. AKP İktidarının her eve düşürdüğü ZAM ateşi bitmiyor. Zulmünüz artıkça sonunuz geliyor, halkımız sandıkta size cevabını verecek ifadelerine yer verdi. işte o tutanak
Balıkesir CHP İl binasına asılan afiş, nöbetçi Cumhuriyet Savcısının talimatı ile ve asan kişi hakkında TCK 299/1 (Cumhurbaşkanına hakaret eden kişi, bir yıldan dört yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır) maddesince işlem yapılması suretiyle indirildi.
Chp Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı Ali Hikmet Paşa meydanında basın açıklaması düzenledi..
(Visited 26.107 times, 1 visits today)
Please follow and like us:
Pin Share
0Shares

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
RSS
Follow by Email