17 Mayıs 2022

Ondan Haberin Olsun

BALIKESİR İYİ PARTİ SUS PUS!

AKP Balıkesir Milletvekili Yavuz Subaşı dün Susurluk belediye meclisinde meclis üyeliği düşürülen Akp li meclis üyesi İbrahim Dürmüş ile ilgili yaptığı basın açıklamasında;

Balıkesir Susurluk İlçesinde İP’li Belediye’de gerçekleşmiştir.

AK Parti Belediye Meclis Üyemiz Sayın İbrahim Durmuş hakkında verilen bir önerge ile Belediye Meclis Üyeliğinin düşürülmesi hakkında hukuksuzca, ahlaksızca, siyasi ve etik kurallarına aykırı bir şekilde işlem yapılmıştır.

Belediye Kanunu’nun 32. Maddesi hükmüne göre hasta olanlar izinli sayılır.

Ama sağlığı, raporu, karantinayı yok sayan bu çağdışı anlayış ile Belediye Meclis Üyemiz hakkında yasal olmayan bir işlem yapılmıştır. Sürecin takipçisi olacağız. Susurluk İP Belediye Başkanı’nı yanlıştan dönmeye davet ediyorum. İP Genel Başkanı Meral Akşener’in HDP’li Selahattin Demirtaş’a, Sorosçu Osman Kavala’ya gösterdiği ilgiyi; hukuksuzca yapılan, kendi Belediye Başkanı’nın hukuk dışı bu olayına da göstermesini bekliyoruz diyerek ,

İYİ Partili Belediye Başkanı Nurettin Güney’e ve Millet İttifakının meclis üyelerini AHLAKSIZLIK la itham ederek İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i de Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala ile işbirliği yapmakla suçladı. Ayrıca İYİ Parti ismini de İP diye kısalttı.

Bu konuda İYİ Parti üyesi birçok kişiden tepkiler gelirken, Balıkesir İYİ Parti İl Başkanı Özlem Ural İse hala sessizliğini koruyor. Şu ana kadar yapılan bir resmi açıklama yada cevap verilmedi. İYİ Parti Genel Başkanına ve Belediye Başkanına sahip çıkmadığını ileten bir çok kişi ise sosyal medyasından tepki gösterdi. Ural’ın ne cevap vereceği merak konusu …..

(Visited 36.656 times, 1 visits today)
Please follow and like us:
Pin Share
0Shares

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
RSS
Follow by Email