18 Mayıs 2022

Ondan Haberin Olsun

Balıkesir’in Zaferi Hazır!

 26 Ağustos 2021 tarihinde Prof. Dr.Ümit Özdağ liderliğinde kurulan Zafer Partisi’nin Balıkesir İl Başkanlığı Yönetimini tanıttı. Kurucu İl Başkanı olarak atanan İş İnsanı Suat Aydın düzenlediği kahvaltılı basın açıklamasında  kurucu il yönetimini ve kurucu ilçe başkanlarını tanıttı. Aydın yaptığı açıklamada;

Yeni Ülkemizin ekonomik ,siyasi ve sosyal problemlerinin ayyuka çıktığı , alım gücünün düştüğü , ailelerin ,gençleri hasılı tüm ulusumuzun umutsuzluğa düştüğü bu zamanda Zafer Partisi Sayın Prof. Dr. Ümit Özdağ hocamızın öncülüğünde barış düsturuyla kurulmuştur. Yurdumuza ve ulusumuza hayırlı ,uğurlu ,kutlu olsun.

Güzel Türkiye’mizin mülteci ,eğitim ,sağlık ve geçim şartlarıyla ilgili sorunlar hepimizin malumudur. 2021 yılı itibariyle mültecilere harcanan para 40 Milyar Dolar olarak resmen açıklanmıştır.  Partimizin hesaplamalarına göre bu rakam 58.1 Milyar Dolardır.

İŞTE O VİDEO

Genç nüfusumuzun işsizlik oranı düşünüldüğünde durumun vehameti açıkça ortadadır. Ümit Özdağ hocamızın da dediği gibi bu misafirler sükunet içinde yurtlarına dönmelidirler. Zira Suriye’de bugün itibariyle asayiş sorunu kalmamıştır ki mülteciler bayram ve akraba ziyaretleri için ülkelerine gidip gelebilmektedir. Misafirliğin uzunluğu ev sahibi için zul olmaktadır. Yaşadıklarını hiçbir ulusun yaşamasını tasvip etmiyoruz. Ancak misafir oldukları yer Atalarımızın kanlarıyla sulanmış vatan toprağıdır.

Milli birlik krizi yaşadığımızı bugünlerde Atatürk çizgisine ve cumhuriyetin kuruluş ayarlarına dönmemiz gereklidir. Bizler büyük liderimizin , Atatürk’ün ayak izlerini takip edeceğiz.

Ekonomimizin hali hepimizin malumudur ; 2002 yılında Türk Ekonomisi dünyada 16ncı sıradayken şu an 20nci sıraya gerilemiş durumdadır. Son 20 yılda Türkiyemiz üretimden koparılmıştır , yolsuzluk ve rant ekonomisi ile iflasa sürüklenmiştir. Cumhuriyetin ilanından bu yana , Türk ulusunun tırnaklarıyla kazıyarak gözyaşı ve alın teriyle elde ettiği kaynaklarımız ,istihdam alanlarımız ve dahi tüm kazanımlarımız ,fabrika ve üretim alanlarımız satılmıştır. İş bu halde durumun üstesinden gelmek adına ekonomik tedbirlerimizi almış , proje ve politikalarımızı hazırlamış durumdayız. Tarım eylem planımız hazırdır. Tarımla uğraşan insanlarımıza girdi maliyetlerini en ucuz duruma getirmeye hazırız. Devletin kaynaklarınız israf etmeden tespit ettiğimiz verimli alanlarımızda tekrar üretim ekonomisine döneceğiz. Bugün devre dışı bırakılmış Devlet Planlama Teşkilatını tekrar kurup ülkemizin hizmetine kazandıracağız. Zafer partisi olarak KOBİ’lerimizi ,imalat sanayimizin ve ihracatımızın kalbi kabul ediyoruz. Bu sebeple KOBİ eylem planımızı uygulayacağız. Tükiye’ nin 4 bölgesinde yeni sanayi , ticaret ve tarım koridoru oluşturacağız .

Tarafsızlığını kaybetmiş olan SAYIŞTAY’ı tekrar bağımsız hale getireceğiz. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nı , özerkliğini tekrar tesis edecek hale getireceğiz.

Madencilik faaliyetleri adı altında yapılan çevre katliamlarına DUR diyeceğiz. Madencilik çalışmalarında, çevre ve doğa koşullarının korunmasına azami şekilde dikkat edeceğiz. Çevrenin ve tabiatın korunması , gelecek nesillere en güzel şekilde devredilmesi en temel yükümlülüğümüzdür. Zafer Partisi kadın ve çocuk istismarına dair önleyici tedbirler ile ağırlaştırılmış ceza kanunlarını oluşturacaktır”dedi.

(Visited 17.905 times, 1 visits today)
Please follow and like us:
Pin Share
0Shares

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
RSS
Follow by Email