18 Mayıs 2022

Ondan Haberin Olsun

Bandırma’da Su Faturalarını Belediye Ödeyecek!

Baski tarafından Bandırma’da bir muhtarlığın icraya verilmesinden sonra sosyal medyadan gelen tepkilere Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun sessiz kalmadı. Başkan Tosun konuyu yapılan şubat ayı meclisinde gündeme alınmasını sağlayarak yaptığı açıklamada;
MUHTARLARIMIZ KAMU GÖREVLİLERİMİZDİR
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi BASKİ tarafından, su faturası nedeniyle Bandırma’mızdaki bir muhtarlığımıza gönderilen icra ve haciz kararı nedeniyle Belediyesi Meclis Üyemiz Fatma Sibel Salı Karabacakoğlu, Bandırma Muhtarlar Derneği Başkanı Nur Demir Hancıoğlu’ndan aldığı bu bilgiyi Belediye Meclis Toplantımızda gündeme taşıdı.
Bandırma Belediyesi olarak muhtarlarımızla daima iş birliği içinde çalışıyoruz. Halkımızın oylarıyla seçerek görev verdikleri ve fedakârca çalışan muhtarlarımızı çok önemsiyoruz. Bütün mahalle muhtarlıklarımızın internet giderlerini biz ödüyoruz. Elektrik faturaları için de arkadaşlarımız gereken çalışmalarını sürdürüyor.
Bandırma Belediyesi olarak, biriken onca alacağımıza rağmen biz BASKİ’ye karşı herhangi bir çalışma içine girmedik. Buna rağmen BASKİ tarafından muhtarlığımıza uygulanan bu haciz ve icra uygulamasını hiç doğru bulmuyoruz. Bandırma Belediyesi olarak, kamu görevi yapan muhtarlarımızın su faturalarını da biz ödemeliyiz.
Oy birliği ile kabul edilen önerimiz sonrasında Bandırmadaki 54 mahallemizin muhtarlıklarının, internet faturaları dışında su faturaları da Bandırma Belediyemiz tarafından ödenecek.
Muhtarlarımız bir kamu görevlisi, yaptıkları iş de kamu görevidir. Bandırma Belediyesi olarak imkanlarımız ölçüsünde muhtarlarımıza tüm desteği verecek, şehrimizin geleceği için her türlü iş birliğini arttırarak devam ettireceğiz ifadelerini kullandı..
(Visited 17.141 times, 1 visits today)
Please follow and like us:
Pin Share
0Shares

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
RSS
Follow by Email