17 Mayıs 2022

Ondan Haberin Olsun

BAŞKAN ORKAN: “TECRÜBELERİMZİ PAYLAŞIYORUZ”

– BAŞKAN ORKAN AB’Lİ MİSAFİRLERİNİ AĞIRLADI

Karesi Belediyesi uluslar arası alanda projeleri devam ediyor. “Agricultural use of beneficial microorganisms in the aspect of environmental protection” adlı projenin ortaklarının temsilcileri Karesi Belediyesi’nin misafiri oldu.

Karesi Belediyesi’nin Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Türkiye, Polonya ve İspanya’dan farklı kurumlarla birarada sürdürdüğü 7 ortaklı “Agricultural use of beneficial microorganisms in the aspect of environmental protection” isimli 274 bin 382 AVRO’luk Erasmus projesinin 3. Toplantısı Balıkesir’de gerçekleştirildi. Onhann Otel’de gerçekleştirilen toplantıya proje ortakları olan Karesi Belediyesi, Balıkesir Üniversitesi, Stowarzyszenie Arid (Polonya), Insytut Hodowli Aklimatyzacji Roslin Panstwowy (Polonya), Growth Coop S. C00p (İspanya) ve Fundacion Universitat Jaume i Empresa (İspanya) kurumlarından temsilciler katıldı. Toplantıda proje faaliyetlerinin organizasyonu, bütçelendirme, raporlama ve hedef grupların interaktif toplantılara katılımına yönelik konular görüşüldü ve karara bağlandı.

BAŞKAN ORKAN: “TECRÜBELERİMZİ PAYLAŞIYORUZ”

Toplantı sonrası AB’li misafirlerini Karesi Belediyesi’nde ağırlayan Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, belediye çalışmaları hakkında da bilgiler Verdi. Başkan Orkan “Uluslararası alanda çevre ve tarım konularında yapılacak çalışmalarla Belediyemize yeni birikimler kazandırıyoruz. Karesi Belediyesi olarak bilgi ve tecrübelerimizi yurtdışı ortaklarımızla karşılıklı olarak paylaşıyoruz. Bildiğiniz gibi pandemi süreci ile birlikte güvenli gıdaya ulaşım çok önemli bir sorun haline geldi. Belediye olarak yürüttüğümüz bu projede, Avrupa birliği üye ülkeleriyle birlikte tarımda yararlı organizmaların kullanılması ve kimyasal madde ve böcek ilacının azaltılmasına yönelik çalışmalara imza atacağız. Proje yürütülmesi aşamasında emeği geçen mesai arkadaşlarımı tebrik ediyorum” dedi.

Daha sonra proje ekibi Karesi Atatürk Evi’ne ziyarette bulundular.

(Visited 24.592 times, 1 visits today)
Please follow and like us:
Pin Share
0Shares

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
RSS
Follow by Email