17 Mayıs 2022

Ondan Haberin Olsun

Çetin SİNGÖR

OLUR BÖYLE VAKALAR TÜRK POLİSİ YAKALAR!

BÖLÜM 1

Ne kadar gereksiz ve anlamsız bir cümle oldu değil mi?

Konumuz Balıkesirspor fakat yazının başlığı “ Kel alaka” misali

Bende bu cümleyi aylar önce ilk duyduğumda ne alaka demiştim. Balıkesirspor için hayati önem taşıyan gelişmelerin ışığındaki yansımalarının negatif olduğu dönemde üstelik… Ciddi ciddi önlemlerin ivedilikle alınıp derhal planlı ve programlı adımların atılmasının elzem olduğu süreçte bu cümleyi duymak beni çok şaşırtmıştı. Sayın Başkanın Canlı bağlantı ile kamuoyuna seslendiği ve bu cümleyi kurduğu günlerin ardından geldiğimiz durum ne kadar da haklı olduğumuzu göstermiş olsa da böyle haklı çıkmak asla istemez aslında haksın çıkmayı da Balıkesirspor menfaatleri acısından diler ve arzu ederdik.

Olanlar oldu matematik var dese de tüm veriler ve gözlemlemeler artık bu işin bittiği çok çok net söylüyor zaten.

Peki, bundan sonra ne olacak ne yapılacak?

Bundan sonra asıl kimler ne yapacak?

Önümüzde Mayıs ayında yapılması gereken bir OLAĞAN KONGRE süreci var. İlk öncelikle Yönetime talip olacak Başkan veya Başkan adaylarının Güçlü bir yönetim anlayışı ile kanayan yaranın merhemi olacak, kronik sorunların çözümlerine yönelik proje çalışmalarına derhal başlamalıdırlar. 2.Lig statüsünde mücadele edeceğimiz için düşecek gelirlerin ince hesapları yapılıp kalıcı gelirler ve kendi ayakları üzerinde durabilmenin gereksinimlerinin sağlanmasına yönelik çalışmalarına hız vermeliler ve ona göre adım atmalılar. Bitti mi Tabiki hayır, Yönetim kurulu üyeleri Liyakat sahibi özverili ve arma sevdalısı olmalı ki görev dağılımı yapıldığında sizi başarıya götürecek ilk adımlar sağlıklı bir şekilde atılmış olabilsin. Şehrin Dinamiklerini hayata geçirip gerekli desteğin sağlanması Başkan ve Yönetiminin VİZYON VE MİSYONUNA direk bağlantılı olduğu unutulmamalı. SAYGIN ve SAYGILI olursan SAYGI görürsün mantığı kongrede en çok aranan özelliklerden birisi olacak dersem sanırım pekte yanılmış olmam.

Kendisiyle Barışık,

Şehriyle barışık, Şehrin dinamikleri ile barışık

Taraftarı ile barışık

Mülki amirleri ve Yerel yönetimleriyle iç içe olması kongre salonunda aranan özelliklerden diğerleri olacak.

“Sütten ağzı yanan Yoğurdu üfleyerek yer” atasözü bakalım salonda ne kadar ilgi görecek hep beraber gözlemleyeceğiz.

ŞUNU DA SORMAK LAZIM PEKİ ADAY ÇIKACAK MI?

Belki de kimse çıkmayacak Mevcut Başkan görevine devam edecek… Çok konu var konuşulacak.

Az sabır lütfen önümüzdeki haftalara bırakalım ve kongre sürecine daha varken Gelelim Teknik ekip ve futbolcu bazında neler yapılması gerektiğine. Şahsımca Balıkesir’in öz evladı bir Teknik ekip oluşturmak her bakımdan faydalı ve mutlak gerekli bir husus olduğu düşünülmeli yabancı oyuncu oynatılamaz maddesi gereğince alt yapıdan gençlerimize kalan 13 maçta her geçen gün sayıları artarak yer verilmeli ve gelecek sezona hazırlanmalıdırlar. Transfer tahtasının açılması yine şart olacak takviye olmadan 2. Lig de başarılı olmak rakiplerimizi incelediğimizde pek mümkün görünmediği de bilinmelidir.

İsterseniz yazımıza kaldığımız yerden haftaya devam edelim ve bizi neler bekliyor daha ayrıntılı bir şekilde anlatmaya çalışalım.

 

TAHTA MI?

Konuşulacak çok şey var, anlatılacak çok şey var fakat hiçbir şeyde yok.

Neyi kime anlatacaksınız ki?

Elveda sportoto 1.lig diyerek nasılda hem sezon başı hem de ara transfer dönemini değerlendiremedik, Tahtayı açamadık, açmadık edebiyatlarımı yapacağız.

Konuşulacak bir şey kalmadı.

En çok da yönetimsel değerlendirme ve açıklamaların Başkan yerine Teknik hocanın anlatmaya çalışması, kontak kurması içinde bulunduğumuz karmaşanın, zafiyetinin bir göstergesi değildi nedir acaba.

Koskoca bir camia transfer dönemi ile ilgili bir çift söz beklerken hiçbir açıklama yapılmadan sessiz sedasız suskunluk içinde bulunmaları herkes gibi benimde dikkatimi çok çekti.

Dedim ya sevgili okuyucular yazılacak, çizilecek çok şeyler var fakat insanın içinde ne aşk kaldı nede şevk kaldı. Neresinden tutarsanız tutun elinizde kalan bir yönetim anlayışına duyarsız ve tepkisi kalan şehrin dinamiklerinde eklenince kendinizi yalnız kalmış ve çaresiz hissediyorsunuz. Hani şu yel değirmenlerine saldıran don kişot gibi.

Yazık oldu koskoca kulübe şimdi akıllara gelen iki soru var.

İlki Acaba ikinci ligde hangi grupta olacağız

KIRMIZI mı? BEYAZ mı?

İkinci soru ise Mayıs ayında olağan bir kongreye Aday olarak kimler çıkacak?

Bundan sonra formalite gibi gerçekleşecek maçlar bizi Düşmekten alıkoyacak kadar puan getirecek gibi durmuyor. Yazımı baskıya hazırlarken evimizde yine bizim gibi düşme hattında bulunan Kocaelispor’u ağırlayacağız ne olur ne biter konusunda artık kimsenin umudu yok desem inanın yalan olmaz. Dileğimiz hiç değilse bir galibiyet daha alarak olmayan umutlarımızı yeşermesinin hayallerini kurabilmek olacaktır.

Çarşamba günü Ankara Keçiörengücü deplasmanı dönüşünde Pazar günü lideri deviren İstanbulspor’ u evimizde ağırlayacağız. Çok çok zor maçlar bu üç maçtan hiç mi hiç umudum yok, fakat olmasını çok isterdim.

Aç kapıyı biz geldik 2. lig…..

(Visited 145.899 times, 1 visits today)

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
RSS
Follow by Email