18 Mayıs 2022

Ondan Haberin Olsun

CHP’DEN MANYAS ÇIKARMASI

Cumhuriyet Halk Partisi saha çalışmalarına devam ediyor. Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, İl Başkanı Serkan Sarı, 20 ilçe başkanı ve il genelindeki belediye başkanlarının katılımıyla Manyas’ta pazar yerini ve kahvehaneleri ziyaret etti.

Ziyaret sırasında Ahmet Akın vatandaşa gelen faturalarla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Gelen faturaların iki ayda iki buçuk kat arttı, insanlar faturalarını dahi ödeyemiyor. Türkiye’de insanlar sokaklara çıkmaya başladı. Bir yandan enerji krizi yaşanırken, saray faturayı halka kesiyor. Bu durum artık kabul edilemez. 21.yüzyılda 48 saat Isparta’yı elektriksiz bıraktılar. Bizden önce mumla oturuyorlar, gaz lambası kullanıyorlardı diye ezbere konuşuyorlar. Biz öyle erken seçim falan istemiyoruz hemen derhal seçim istiyoruz. Artık vatandaşın dayanacak gücü kalmadı” dedi.

Ensar Aytekin ise “Çoğu üreticinin kendi ürettiği ürünleri olduğunun, alsatçının olmadığını bu tabloya rağmen, fiyatlar ateş pahası. Sarayda insanların adını bilmedikleri meyveleri tüketiyorlar. Kendisi para harcamadığı için vatandaşın cebine düşen yangından habersiz. Birçok pazarcı ise pazara çıkmıyor. Vatandaşın alım gücü düşmüş, biz pazara çıkıp ne satalım diyor. Vatandaş ise tezgah altına düşen ürünleri daha ucuzdur diyerek tercih ediyor. AKP’nin 20 yıl sonunda yarattığı şey mutlak yoksulluk oldu.” ifadelerine yer verdi.

CHP İl Başkanı Serkan Sarı ise şunları söyledi: “Cumhuriyet Halk Partisi olarak Balıkesirimizi ilçe ilçe sokak sokak gezmeye devam ediyoruz. Bu kapsamda ilçe başkanlarımız, milletvekillerimiz ve belediye başkanlarımızla aylık toplantımızda Manyas’ta buluştuk. Toplantı öncesinde de Manyas pazarımız ve esnafımızı ziyaret ederek sorunlarını dinledik. Dokunduğumuz her tezgahtan da her vatandaştan da aynı feryadı duyuyoruz. AKP’nin yarattığı bu enkazı hep birlikte kaldıracağız. Kimse umutsuzluğa kapılmasın, Genel başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nun da dediği gibi geliyor gelmekte olan. Bu ülkeyi biz kurduk, yine biz kalkındıracağız”dedi.

(Visited 16.898 times, 1 visits today)
Please follow and like us:
Pin Share
0Shares

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
RSS
Follow by Email