28 Ocak 2022

Ondan Haberin Olsun

Duyguların Dili

Amerika’nın NewYork şehrinde bir soygun sırasında hırsız banka içindeki çalışanlara bağırdı:Kıpırdamayın! para devletin, hayatınız da sizindir.Yani herkes sessizce uzansın..”Buna anlık akılla ikna denir “

Hırsızlar çalmayı bitirince üniversite mezunu olan en genç hırsız, ilkokul mezunu en yaşlı olan hırsıza dedi ki: Reis kaç para aldık sayalım.

Liderleri olan yaşlı hırsız bozuldu ve ona dedi ki: Aptal mısın? Bu çok para ve saymamız uzun sürer, bu gece ne kadar para çaldığımızı haberlerdenöğreneceğiz! “Bunun adı tecrübe”

Hırsızlar bankadan çıktıktan sonra banka müdürü şube müdürüne dedi: polisi çabuk ara.ama şube müdürü ona dedi ki: Bekle 10 milyon dolar alıp kendimize saklayalım daha önce zimmetimize geçirdiğimiz 70 milyon doları da ekleyelim.”Buna akışına yüzmek ve durumu lehine çevirmek denir”

Banka müdürü dedi ki: yani her ay soygun olsa çok iyi olur…”ve buna çok ileri gitmek denir”Ertesi gün haber ajansları bankadan 100 milyon dolar çalındığını bildirdi!

Hırsızlar parayı tekrar tekrar saydılar. Her seferinde miktar 20 milyon dolardı. Hırsızlar çok sinirlendi. 20 milyon dolar için hayatlarını riske attılar.

Banka müdürü suya sabuna dokunmadan 80 milyon dolar aldı.

Maskeli hırsız ile kıravatli hırsız arasındaki farklı bilgiydi.”Bunun da adı bilgi altına eşittir “

Banka müdürü milyoner olduğu içingülümsüyordu. borsadaki tüm kayıplarını bu soygunla telafi etmişti.”Bunun adı da risk almaktır “

Gerçek hırsızlar çoğunlukla yüksek rütbeli olanlardır.

Ama “hırsız” olarak tanınanlar hep ev ve cüzdan hırsızları olacaktır.”

(Visited 1 times, 1 visits today)
Please follow and like us:
Pin Share
0Shares
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
RSS
Follow by Email