28 Ocak 2022

Ondan Haberin Olsun

İYİ Parti’den Balıkesir Kızılay’a Ziyaret

İYİLİK İÇİN YOLA ÇIKANLAR

İYİ Parti Balıkesir İl Başkanı Özlem Ural ve İl Yönetim Üyeleri, ülkemizde her yıl, 29 Ekim ve 4 Kasım tarihleri arasında, Türk Kızılayı ve faaliyetlerine yönelik farkındalık yaratılmak için kutlanan ‘Kızılay Haftası’ kapsamında, Türk Kızılayı Balıkesir Şubesi ziyaret ettiler. Yapılan bu ziyaretin ardından Özlem URAL, farkındalık oluşturabilmek ve Türk Kızılayı’na destek olabilmek için;

Ülkemizde ve tüm dünyada İYİ’lik için yola çıkmış bu kuruluşun değerinin, hastanede kana ihtiyacımız olduğunda, yaşanan afetlerde çaresiz kaldığımızda, bazen kafamızı sokacak bir yer bulamadığımızda değil, her ne olursa olsun her zaman bilinmesi gerektiğini düşünüyoruz.

İYİ Parti Balıkesir İl Başkanlığı olarak varlığından güven duyduğumuz bu kurumun yıpratılmasına göz yummayarak İYİ insanlar olmanın gerektirdiği şekilde hareket ettik ve Türk Kızılayı ’nın oluşturmak istediği farkındalığa destek vermek için bizlerde kan bağışında bulunduk. Gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı Balıkesir Türk Kızılayı çalışanlarına ve kan bağışında bulunan tüm İYİ’lere teşekkür ediyoruz. Hafızamız da yer alan ve ileride hatırlamak istemediğimiz söz konusu olaylarla beraber ‘ vergiden kaçınma ’ teriminin kullanılmadığı, kurumların aile çiftliği haline getirilmediği ve siyasete alet edilmediği günlere geri döneceğini biliyoruz, Niyeti İYİ olanın, akıbeti de İYİ olsun. Biz gelene kadar Allah’a emanet olun…” sözleriyle yaptığı açıklamayı, Tüm Kızılay çalışanlarına ve gönüllülerine çalışmalarında başarılar dileyerek tamamladı.

Gün içinde İl Başkanlığında kendisini ziyarete gelen İYİ Parti Edremit Kadın Politikaları ve İlçe Yönetimine ayrıca teşekkür eden Özlem URAL;

“ Güneşin Kadınları Edremit Kooperatifi’nin açılış törenine davet edildik. Bilmeyenler için Güneşin Kadınları Projesi hakkında kısa bir açıklama yapmak isterim. Bu proje, İYİ Parti Genel Başkanımız Meral Akşener önderliğinde iki yıl önce başlatılmıştır ve Kadın Politikaları Başkanımız Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu koordinatörlüğünde 81 ilde yürütülmektedir.

Güneşin Kadınları Kooperatifleri, üreten, güçlü ve kendine güvenen, başta ekonomi olmak üzere hayatın her alanında kadınlarımızın daha aktif olmasını hedefleyen bir kooperatiftir. İki yıldan buyana birçok ilimizde yoğun bürokratik işlemlerin üstesinden gelerek açılışlarını yapan İYİ’lerin arasına, Balıkesir ilimizin de dahil olmasında emeği geçen tüm cesur yürekli kadınlarımıza çok teşekkür ediyoruz.

‘Evdeki işler yetmiyor mu’ diyen vizyonsuz zihniyete inat, ‘Kadınlar iş aradığı için işsizlik yüksek’ diyerek kendi beceriksizliklerini örtmeye çalışanlara rağmen ‘biz de varız’ diyen tüm kadınlarımızı gönülden tebrik ediyor ve Allah ayağınıza taş değdirmesin.” diyerek tüm engellemelere rağmen çalışmalarına kaldığı yerden daha güçlü, daha inançlı bir şekilde devam edeceğinin sinyalini de vermiş oldu.

(Visited 1 times, 1 visits today)
Please follow and like us:
Pin Share
0Shares
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
RSS
Follow by Email