18 Mayıs 2022

Ondan Haberin Olsun

İYİ Partili Seçmene İhanet Etti!

İhanet eden mi suçlu? İhanet ettiren mi?

Konumuz Bandırma meclis üyesi ve aynı zamanda Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Basri Ersan Kırbaş…
Basri Ersan Kırbaş, Balıkesir AKP İl Başkanlığı’nda düzenlenen rozet takma töreninde AKP saflarına şaibeli bir şekilde geçti.

Törene AKP Balıkesir İl Başkanı Ekrem Başaran, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Bandırma

İlçe Başkanı Mehmet Doğan katıldı.
Bugün İYİ Parti seçmeni tarafından meclis üyesi seçilen Basri Ersan Kırbaş geçtiğimiz yıl partisi’nden istifa ederek bağımsız kalmıştı neden istifa etti , ettirildi hep merak konusuydu.

NEDEN GEÇTİ?

İstifa sürecine şöyle bir bakalım. İYİ Parti Bandırma İlçe Başkanı Necmi Sert istifa etmesinde en büyük rolü oynayan kişi. Aralarında ne geçti ,ne gibi kavgalar oldu bunlara değinmeyecegim..2019 seçimlerinde, Bandırma Belediye Başkan Aday Adayı gösteren de ya ne bu İlçe Başkanı Necmi Sert…Eski öğrencisi bu arada Kırbaş. Millet ittifaki paydaşlarının aralarında yaptıkları protokol gereği Bandırma Belediye Başkanlığı CHP ye verildi. Ve seçilebilecek bir sıralama dan Meclis üyesi gösterilmesi sağlandı ve seçildi.. Malumunuz 3 dönemdir Bandırma’da belediyesi CHP de.

Gelelim kavgalara…

İYİ‘LİK timsali ilçe başkanı, öğrencisi, sağ kolu olan ve  hatta belediye başkan aday adayı gösterilen Basri Ersan Kırbaş ‘ın istifa aşamasına geldiğinde ile çeşitli konularda anlaşmazlığa düşerek, Balıkesir İYİ Parti İl Başkanı Özlem Ural da bu konuda hiç bir adım atmadı, istifaya göz yumdu..

Tabiki onunda siyasi geleceği ve ikbali vardı bu işte. Pazarlık sanırım Bandırma delegesinin kendisini desteklemesi karşılığında diye düşünüyorum. Neyse O konuda başka yazıya artık…
Basri Ersan Kırbaş bağımsız kaldığı sürece zaten AKP gurubuyla hareket Etti!
Ne Karşılığında diye soracak olursanız çeşitli iddalar var. Balıkesir Büyükşehir Belediyesinden Basketbol Takımına destek aldığı iddia edildi falan filan…..

AKP nin kucağına itildi.
Basri Ersan Kırbaş İYİ Parti saflarından seçilmiş ve Bandırma’da kendisine güvenen seçmenine İhanet etmiş ve ettirilmiştir….

Bunda kimlerin parmağı var?
İYİ Parti Bandırma İlçe Başkanı Necmi Sert en önde….
İYİ Parti İl Başkanı Özlem Ural…
Ve son olarak ta Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun!

 

Son bir tavsiye gözlerinizi İvrindi ye Çevirin ve bir bakın…
Siyasi Egolarınızı bir kenara bırakıp kaybettiklerinizi tekrar kazanın!

(Visited 31.059 times, 1 visits today)
Please follow and like us:
Pin Share
0Shares

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
RSS
Follow by Email