17 Mayıs 2022

Ondan Haberin Olsun

Levent Özenç

SORU-YORUM 

25/04/2022

Balıkesir in Yeni Abisi OK
Yazdık, çizdik,eleştirdik, kızdık söylemediğimiz laf kalmadı hak ettimi etti.
Ne AKP kanadı  yani Cumhur ittifakı memnun bu işten,nede kendisine vekillik veren İYİ Parti kanadı ve son BBB seçimlerinde oy veren Milletittifaki….
İki tarafta kırgın, kızgın tepkili. Buraya kadar tamam .
Reis;  İsmail Ok’un bu kadar tepki alacağını bilmiyor mu? Elbette biliyor Lakin Beştepe den bakınca Balıkesir Farklı görünüyor..
Nasıl yani dediğinizi duyar gibiyim.
Balıkesir de AKP can çekişiyor,bitmek üzere.Fazlaca oy kaybı yaşandığı son anketlere yansıdı.Bir analiz de biz yapalım ki neden İsmail Ok’u Balıkesir Abisi ilan ettiğimizi anlatalım.
Akp nin 5 i bir yerde vekillerinin de analizi böylece çıkmış olacak..
İsmail Ok girdiği hiç bir seçimi kaybetmedi.Mhp nin  17 bin olan oyunu 66 bine çıkartarak Belediye Başkanı seçildi,Hemde Akp ye göre Efsane başkanına karşı..
3 Kere vekil seçildi, 25,26,27.Dönemde vekil olarak meclise girdi. 2019 da BBB adayı olarak seçim kaybetti ancak şimdinin BBB Başkanı Yücel Yılmaz da seçimi kazanmadı..Öyle veya böyle.Siyasi Kariyerine bakarsanız başarılı mı,evet başarılar la dolu bir kariyeri var.
Adil Çelik
Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra 1992 yılından bu yana Balıkesir’de serbest avukatlık görevini devam etmekte. Adil Çelik, aktif siyaset yaşamına AK Parti’de başladı. Uzun seneler partinin çeşitli kademelerinde çıktı. Bir dönem il başkanlığını yaptı. 27.dönemde de vekil seçildi.Bir daha da sıralamaya girer mi bilemem.
Mustafa Canbey
15 yıllık gazetecilik tecrübesi bulunan Canbey, Türkiye Çocuk Dergisi, Kanal 7,Milli Gazete, Yeni Şafak gazetelerinde Muhabir, İstihbarat Müdürü ve Yazar olarak çalıştı. Bir süre Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un basın Danışmanlığını yapan Canbey, Basın İlan Kurumu Tekirdağ Şube Müdürü olarak görev yaptı.27.dönem vekil seçildi..
Yavuz Subaşı
Akp İstanbul Gaziosmanpaşa Kurucu İlçe Başkanı (2001-2006), İski Denetim Kurulu Üyeliği (2007-2009), Akp Sultangazi Belediye Başkan Aday Adaylığı (2009), Bağcılar Belediyesi Başkan Yardımcılığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği (2009-2014), Türkiye Cumhuriyeti Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Bakanlık Müşavirliği (2014-2017), Akp Gaziosmanpaşa Belediye Başkan Aday Adaylığı (2014), yapan Yavuz Subaşı Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığı (2017-2018) görevlerinde bulundu. 2018 yılında yapılan Genel Seçimlerde Akp Balıkesir Milletvekili seçildi. Ardından yapılan Akp Genel Kongresinde Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyesi seçildi.MKY üyeliği ni de Balıkesir Milletvekili Belgin Uygur’a kaptırdı.
Belgin Uygur
2001 yılından itibaren Balıkesir ilinde serbest avukat olarak çalıştı. 2017 yılından itibaren AKP Balıkesir Kadın Kolları İI Başkanlığı görevini yürüttü.
Belgin Uygur, 24 Haziran 2018 genel seçimlerinde Akp ’den 27. Dönem Balıkesir Milletvekili seçilerek TBMM’de yasama çalışmalarına katıldı. Adalet Komisyonu Kâtip Üyeliği yaptı.halen Mkyk üyesi..
Pakize Mutlu Aydemir
1991 yılında kendi avukatlık bürosunu Balıkesir’de açtı. 1991-2003 yılları arasında Balıkesir Barosu Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulundu. 7 Ocak 2011’de partisinin il kadın kolları başkanı olarak atandı. 12 Şubat 2012 tarihinde yapılan AK Parti kongresinde Kadın Kolları Başkanlığı görevine seçilmiştir. 2014 mahalli idareler genel seçiminde Balıkesir Büyükşehir ve Karesi Belediye Meclisi Üyesi görevlerine seçildi. 2017 yılında Arabulucu Avukatlık yaptı. 2018 Türkiye genel seçimlerinde ise AKP’den 27.dönem Balıkesir milletvekili olarak meclise girmiştir.
İşte olay bu kadar basit…
5 Akp’li vekilin kariyerlerini bir tarafa koy, Birde İsmail Ok’un….
Kariyer anlamında hepsine 5 çeker…
İsmail Ok 5 vekile de abilik yapmak için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından tüm Türkiye’nin gözü önünde AKP’ye davet edip, rozetini de bizzat takmıştır.
Ha bu arada İsmail Ok;1 Nisan da giremediği Büyükşehir Belediye binasına Yücel Yılmaz’ın abisi olarak girmiştir. Protokol kuralları gereği vekillik önce gelir vesselam….

14/03/2022

Balıkesir Büyükşehir Meclisinde Bir Anda Ortalık Karıştı!

Balıkesir Büyükşehir belediye Meclisinde Chp Gurup sözcüsü #CananKırdar #14MartTıpBayramı‘nda sağlık çalışanlarının çektiği zorlukları anlatırken #Cumhurbaşkanı #RecepTayyipErdoğan‘ın Doktorlara yönelik söylediği sözleri eleştirince ortalık bir anda karıştı.
Önce sözü #Akp #AltıeylülBelediyesi Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda kendisi de doktor olan #FeyyazÇiftçi sitem etti. Chp li Canan Kırdar Eleştirilere devam edince Akpli #KepsutBelediyesi Başkanı #İsmailCankul hiddetle #CHP li Canan Kırdar’ın üstüne yürüdü. Araya #BalyaBelediyesi Başkanı Orhan Gaga girdi.
#OrhanGaga‘ Chp li Meclis üyesine ve Bir Kadına bu tür davranışın hoş olmadığını söylemesi üzerine Ortalık bir anda gerginleşti. Akp li #BalıkesirBüyükşehirBelediyesi Başkanı #YücelYılmaz‘da ortamın yumuşaması için birleşime 5 dakika ara vermek zorunda kaldı.

Akp grup sözcüsü Derviş gene baltayı taşa vurdu! Ya Hukuku Bilmiyor Ya Avukat Değil!

Bandırmada CHP’li belediye izinsiz, özürsüz meclise katılım sağlamayan meclis üyelerini meclisten düşürmüştü.
Bandırma Belediye Başkanı Tolga TOSUN’un; izinsiz katılmayan meclis üyeleri düşmezse meclis fesih olur.” demesi sonrası: Balıkesir Büyükşehir Meclisine izinsiz katılmayanların meclis üyeliği düşmesine yönelik, Edremit Belediye Başkanı Hasan Arslan’ın meclisten düşmesi adına dilekçe verildi.
Selman Hasan Arslan; Astıkları İp Ayaklarına Dolandı.
CHP Grup Başkan Vekili Ali Kemal Deveciler; “Onlar meclis üyesi bunlar belediye başkanı” diyerek halkın oylarıyla görev alan meclis üyelerini küçümsediğini demokrasiyi hiçe saydığını ifade etti.
Belediye başkanları doğal delege, meclis üyeleri öyle değil. Belediye başkanının meclis üyeliği düşmesi söz konusu bile değil

15/03/2022

Bir Birlerine Düştüler!

Akp Bugünlerde epey karışık. Bildiğiniz üzere Susurluk ve Bandırma’da yaşanan meclis üyelerinin düşürülmesi Balıkesir’de geçtiğimiz haftanın gündemlerinden biriydi. Teşkilatlarda kopukluk olduğu ve ilçe başkanlarının meclis gruplarını başı boş bıraktığı epeyce konuşuldu.
Balıkesir Büyükşehir Belediye meclisinde azınlığa düşen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul seçimleri sonrası dediği gibi Topal ördek oldu. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Basın Daire Başkanlığı eliyle ,talimatıyla yaptırılan haberlerle Akp il Başkanı Ekrem Başaran’a bir takım medya tarafından saldırılar başladı. 5.kat bu konuda zaten sabıkalı. Daha önceleri de fake hesaplardan kendi vekillerine ve ”GASTECİ”ler eliyle çeşitli saldırılarda bulunulmuş çeşitli hakaretler edilmişti. Bunlara ses çıkarmayan il başkanı Ekrem beyinde şimdi başına geldi. Ekrem bey bu konuda bir açıklama yapar mı bilmem lakin kendisine bir tavsiyemiz var. Bu yapılan haberlerle ilgili Eski Kuyumcular Mahallesi Çavuş sokakta bulunan büyük binanın 5.katına bakması yeterli!
Biz şifreyi verelim gerisi Ekrem beyin bileceği iş. Partisine zarar verenleri Sağda, solda ,İYİ Parti ve Chp de aramasın boşuna…!

10/03/2022

Aranızda Ne var Başkan?

#AltıeylülBelediyesi Düzenliyor #BBB katkıda bulunuyor buraya kadarı tamam da; Altıeylül Belediyesi İşçi
Partisinden mi….?

 

#YücelYılmaz bey İnan senin altını oyuyor bu basıncı Daire müdürün….
Zaten o gündür bu gündür bütün müdürler goat tır.
Sosyal medyandan paylaşım yapıyorlar ama dışarıda nifak tohumları ekenlerin eline koz veriyorlar.Anladım sevmiyorsun Hasan başkanı, Koltuğunda gözü var sanıyorsun da o işler onlara kalsaydı oo çoktan bitmişti o iş…
Asıl Hasan Avcı nin koltuğunda gözü olanlar tamda bu daire müdürü….
Başkanlıkları paylaşmışlar..
Biri #KaresiBelediyesi ne başkan Olacak öteki de Altıeylül Belediyesi ne!
Neyse bende memnunum böyle birbirinizi yemeniz den.
(Visited 479.188 times, 1 visits today)

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
RSS
Follow by Email