28 Ocak 2022

Ondan Haberin Olsun

MAFYA MISIN İLÇE BAŞKANI MI?

İYİ Parti Gönen ilçe başkanlığında yaşanan bir olayı aktaracağız. Olay 19/10/2019 tarihinde geçiyor. Bir grup İYİ Parti gönüllüsü çoğu kadın 30 kişi partiye üye olmak üzere Gönen İlçe teşkilkatına randevu alarak gider. Buraya kadar herşey gayet İYİ. Üyelikler yapılır ve son 2 kişiye sıra gelir. Sıradaki kadın ise Merve Fener ’dir.
Merve hanımı gören ilçe başkanı Fedai Coşkun Merve hanıma yönelerek ‘’sen sosyal medyada beni eleştiren Ersel Fener’in eşi değil misin?Ona söyle onun ağzını burnunu dağıtacağım,öldüreceğim onu’’demesin mi?

İleri demokrasi, İYİ demokrasi bu olsa gerek!

Bir kadına üstelik aşağılayarak hitap eden bir ilçe başkanı. Sanırım genel başkanlarının da, İl başkanının da bir kadın olduğunu unutarak böyle bir tehditte bulunmuş olmalı…..
Merve hanım parti binasından aşağıya inerek bir pastanede oturan eşi Ersel Fener’e olayı aktarır. Ersel beyde Parti binasına yönelir. Ve ilçe başkanına eşine dediklerini sorar ve bir güzel dayak yer, KAN REVAN İÇİNDE kalır. Böylece Fedai bey ilk tehdidini uygulamış olur. Allahtan 2. tehdit olmamış…

Üstelik darp edenler de halen İYİ Parti Gönen İlçe Başkanı Fedai COŞKUN ve Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı Rıdvan ALDEMİR.

Olay karakola taşınır, karşılıklı suçlamalar neticesinde yargı süreci başlar. Tanıklar,ifadeler,Avukatlar,Mahkeme süreci derken karar verilir.

 

 

YÜCE TÜRK MİLLETİ ADINA:
Sanıklar Gönen ilçe Başkanı Fedai COŞKUN ve Adalet Politikaları Başkanı Rıdvan Aldemir’e önce TCK’nın 86/1 e göre 1 YIL Hapis Cezası ile cezalandırılmasına,burnunda kemik kırığı oluştuğu için TCK’nın 87/3 maddesine göre ¼ oranında arttırılarak 1 YIL 3 Ay hapis cezası ile cezalandırılmasına ve sonra iyi hal vesaire cezanın indirilerek net 6 Ay 7 gün hapis cezasına çarptırılmasına karar vererek, bir daha ‘’İYİ PARTİ GÖNEN İLÇE BAŞKANLIĞINDA KİMSEYİ DÖVMEMEK ŞARTIYLA’’ Hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verir. Ayrıca sanıklar Fedai Coşkun ve Rıdvan Aldemir ’i de 5 yıl boyunca denetim altında tutmaya karar verir. İYİ olmak böyle bir şey mi?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İYİ Parti Tüzüğünün Disiplin cezaları ve cezaları gerekli kılan haller kısmında 76.MADDEnin D) bendindeki Kesin çıkarma hükümlerini açıklayan cümleler aynen şöyledir.
‘’Kesin çıkarma cezası yazılı olarak disiplin kurulu tarafından verilen ceza olup; aşağıdaki hallerde bu cezaya başvurulur:
a) İnsan hakları, demokrasi ve hukuk devleti gibi en temel ilkeleri yok sayıcı davranış ve eylemlerin içerisinde bulunmak şeklindedir’’ ve disipline verilip verilmediğini de bilmiyoruz. Umarız bu konuda İYİ Parti İl Başkanı Özlem Ural Konuya açıklık getirir.

Ve il yönetimine bu olay aksetirildiği halde bir şey yapılmaması ilginç. Belki de İYİ Parti Balıkesir İl Başkanı Özlem Ural’a bilgi de verilmişmidir, verilmemişmidir bilemiyoruz.Ancak verilseydi eminiz ki gereğini yapar bu mafya vari işler yapan başkanları görevden alırdı.
Özünde İYİ lik olan ve hem genel başkanları,hem de il başkanı kadın olan bir partiye yakışan davranışlar değil.

(Visited 50 times, 1 visits today)
Please follow and like us:
Pin Share
0Shares
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
RSS
Follow by Email