17 Mayıs 2022

Ondan Haberin Olsun

MOBBİNG, TACİZ, İŞTEN ÇIKARTMA

İyi Parti Susurluk ilçe teşkilatında işler karışık. Skandal iddialar var. MOBBİNG, TACİZ, İŞTEN ÇIKARTMA TEHDİDİ VS. GİBİ…Hatta bu iddialar dilekçeler ile birlikte geçen yılın 9. ayında İl Disiplin Kuruluna bildirilmiş ama henüz sonuçlanan bir şey yok gibi.

İddialara göre olayın kahramanı İYİ Parti Susurluk ilçe sekreteri M.A.K ‘nun Susurluk Belediyesine ait Subel şirketinde işe alınmasıyla başlıyor. Bu arada Subel neresi diye merak edenler için. Subel Susurluk belediyesinin iştiraki ve Susurluk Belediyesi tesislerini Subel’e kiralamış. Susurluk belediyesi ihtiyaç olması durumunda geçici personelini bu şirket üzerinden sağlıyor. İlçe sekreteri de Subel’de iyi bir konumda. Yaz sezonlarında tesisler yoğun olduğu için belirli sayıda işçi sezonluk olarak çeşitli tesislerde çalışmak üzere işe alınıyor. Böylece ilçeye önemli anlamda istihdam sağlıyor. Susurluk için bulunmaz nimet bu şirket. Ama sürekli zarar ettiği ve belediyeden aktarım yapıldığı bilgisi de var. Onu ayrıca araştırıp işleyeceğiz.

Olaya gelecek olursak….İddialar o dur ki; İYİ Parti Susurluk İlçe sekreteri olan M.A.K isimli şahıs orada çalışan personele çeşitli uygunsuz davranışlarda bulunuyormuş. Özellikle çalışan kadınlara yönelik.

MOBBİNG, TACİZ, İŞTEN ÇIKARTMA TEHDİDİ VS. gibi…

Bu vahim konu 9 kadının şikayet dilekçesi ile hem İYİ Parti Susurluk İlçe Başkanı İsmail Çakır’a, hem de Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney’e aktarılıyor. Ve konu araştırılmaya başlanıyor. Tabi bu arada Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney’den şahısla ilgili istifası isteniyor. Belediye başkanı M.A.K’ın işten çıkmasını sağlıyor.

Susurluk Belediyesinin düzenlediği bir festivalde de olay Balıkesir İYİ Parti İl Yönetici Şura Şen’e aktarılıyor. İl yöneticisi de bu konuda araştırmalar yaparak İl Başkanı Özlem Ural’a rapor halinde ve ekinde de MOBBİNG ve TACİZ’e uğrayan kadınların imzasını taşıyan dilekçeyi iletiyor. Özlem Ural’ın tavrı konuyu araştıracağız oluyor.

Bizde kendisine bu konuda sorular sorduk ve aldığımız cevap ‘’Aile içi bir sorun oldu’’. Vermiş olduğu cevap bizde şaşkınlık uyandırdı. Kendisi de bir kadın ve 9 kadın başımıza böyle bir olay geldi diye dilekçe veriyor ve basın kendisine soru sorunca da aile içi diyor.

Sayın Özlem URAL; farkında mısınız bilemeyiz ama bu konu aile için değil. Tüm kadınları ilgilendiren bir konu. Size göre bu hafife alınacak bir konu mu? Bu durum sizin şirketinizde yaşansa ne yapardınız? Hele bir de basına düşse. Kameralar kapınıza dayansa ne cevap verirdiniz merak ediyoruz. Aile için sorun demeyeceğinizi herkes tahmin ediyor gibi. Ne dersiniz.

Özlem URAL’ın böylesi önemli bir konuda bir şey yapmaması ve olaya sessiz kalmasına bir anlam verilebilmiş değil. Zira hem Genel Başkanının hem de kendisinin bir kadın olduğu halde. Kafasında farklı bir planı varsa da bunu kimse bilmiyor. Konuyu aktaran Susurluk Kadın Politikaları Başkanı A.E ile olayın zanlısı M.A.K İhraç istemiyle disipline sevk ediliyor. Olayın yargıya taşınmaması da ayrı bir tezat ayrıca. Olayın genel merkezlerine de intikal ettiği gelen KULİS bilgileri arasında.

İl Başkanı Özlem Ural’ın son zamanlarda aşırı eleştirilmesi, partiyi yıpratıcı olaylara müdahil olamaması siyasi acemilik olarak nitelendiriliyor. Aslında kendisine fırsatlar çıkıyor gibi ama nedense sanki hedefinde başka bir şey varda onun için çok müdahil olmuyor havası var. Kendisi aslında çok çalışkan; köy, kasaba, ilçe demeden geziyor, dert dinliyor fakat gerektiği gibi bu konuları kamuoyuyla paylaşmıyor.

Mesela Balıkesir’in sorunlarıyla ilgili basın toplantısı düzenlemiyor. Balıkesir de İYİ Parti den seçilmiş meclis üyeleri çeşitli konularda mecliste önergeler veriyor. Fakat bunları halka anlatması gereken kişi olarak hiç sesi çıkmıyor. Neden açıklamada yapmadığı ciddi merak konusu. Fabrikasının olması açıklama yapmasına bir engel mi? sorusu insanların akıllarına geliyor. Merkezde GİK toplantısı vardı. Konular içerisinde Balıkesir’deki il yönetiminin İYİ yönetilip yönetilmediği ile ilgili bir konu başlığı da vardı. Biliyorsunuz geçtiğimiz günlerde AYDIN, KASTAMONU, MALATYA ve ELAZIĞ’ da il ve ilçe başkanlarının bazıları ya istifa ettirildi yada görevden alındı. Özlem hanımın ne olacağının cevabı takdiri elbette ki İYİ Parti genel merkezinde.

Gelen Kulis bilgisine göre Balıkesir’de birkaç ilçesinde Karesi, Susurluk, Gönen, Bandırma gibi değişim ışıkları yanıyor. Ne zaman gerçekleşir onu hep birlikte göreceğiz. Ama şu bir gerçek, yukarıda anlattığımız olay gibi SKANDALLARDAN dolayı değişimler yaşanacak. Olaya karışan ilçe başkanlarının görevden el çektirileceği yönünde bilgiler geliyor.

Özlem hanım İl başkanlığına seçilince yaklaşık 10 kadar ilçe başkanına kendisini desteklemediği için tavır takınıyor konuşmaları parti içerisinde hep vardı. Genellikle ziyaretlerini kendisine kongrede oy veren ilçe başkanları ve yönetimine pozitif ayrımcılık yaptığı yönündeydi. Şimdi ise kendisini destekleyen 2 ilçede böyle bir olayın yaşanması Özlem hanımı zora sokacağı konuşuluyor. Ayrıca İl başkanı olarak Özlem hanımın 2 ilçede yaşanan nahoş durumla ilgili görevden alma yetkisini kullanıp kullanmayacağı da merak edilen konular arasında…

(Visited 57.185 times, 1 visits today)
Please follow and like us:
Pin Share
0Shares

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
RSS
Follow by Email