17 Mayıs 2022

Ondan Haberin Olsun

Olcay Güngör

BALIKESİR’İN ZAFERİ…

Prof. Dr. Ümit Özdağ tarafından;

2011 yılında başlayan Suriye İç Savaşı’ndan beri hatalı bulduğu sığınmacı politikalarının Türkiye’ye maddi ve demografik etkisi, daha önce içinde bulunduğu siyasi partinin anti-demokratik yaklaşımlar ile FETÖ ve yurtdışı kaynaklı fonlarla bağlantılı kişilerin karar alma mekanizmalarına getirildiği, Türkçülük fikrini benimseyen kesimlerin tasfiyesi iddiaları sebebiyle; dönemin muhalefet partilerinden ayrılan politika, akademi, bürokrasi, güvenlik gibi çevrelerden insanlarla Ayyıldız Hareketi adıyla örgütlenen ve 26 Ağustos 2021 tarihinde kurulan zafer partisi artık Balıkesir’de…

Partinin iktidardaki AK Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanlış buldukları ve “stratejik göç mühendisliği” adını verdikleri sığınmacı politikaları ve yolsuzluk iddiaları ile mevcut muhalefet partilerinin 2002 Türkiye genel seçimlerinden bugüne kadar iktidar olamaması ve ülkenin birkaç siyasi partinin tekelinde dar politikalar içinde hapsolmasına son vereceklerini iddiasında bulunan Çiçeği burnunda Kurucu İl başkanı Sayın Suat Aydın’ın Balıkesir siyasetine renk katacağı aşikâr gözüküyor.

Milliyetçi-Ülkücü kimliği ile tanınan İl Başkanı ile yaptığım kısa sohbette önlerinde çok uzun ve meşakkatli bir süreç olduğunu fakat yolmadan usanmadan vatan ve millet için mücadele edeceklerine vurguda bulunurken dengelerin değişebileceğinin sinyallerini aldım.

Ak Partinin içinden koparak kurulu iki siyasi parti,

CHP içinden koparak kurulan iki siyasi parti,

MHP içinden koparak kurulan İYİ Parti,

İYİ Parti içinden koparak kurulan Zafer Partisi süreçteki şu an son kurulan parti konumunda.

Seçimlere katılabilmek için gereksinimleri yerine getirme gayretinde olan Zafer partisi olası aksilikler veya kasıtlı hareketlerin alternatiflerini de ceplerinde bulunduruyorlar. Görünen odur ki her hâlükârda seçimlere katılacaklarını düşünüyorum. Asıl önemli olan Oy devşirecekleri arasında bulunan MHP’nin Cumhur ittifakına mı? Yoksa İçinden çıktıkları millet ittifakı üyesi İYİ Partimi bu işten zararlı çıkacak zaman içinde hep beraber göreceğiz. Yüzde Bir oyun bile çok çok önemli olduğu düşünülürse zafer partisine
İttifak katılımı çağrısı ile davette bulunulursa çokta şaşırmam açıkçası. Balıkesir Metropol ilçeleri Karesi ve Altıeylül ile birlikte 6 ilçede daha kuruluş çalışmalarında sona gelinen zafer Partisi Kurucu il başkanı Sayın Suat Aydın ve Kurucu Yönetim Kurulu arkadaşlarına Vatan’a ve Millete hizmet için Baş koydukları bu yolda Başarılar ve kolaylıklar diliyorum.

Zafer Partisi Balıkesir’e Hayırlı olsun.

 

 

O KURBAYI ÇOK ARAYACAKSINIZ !…

Bazen her şeyin göründüğü gibi olmayabileceğini fark edebilmek için nasihatlerin ötesine geçip belki de Musibetlerle tanışmak gerekebiliyor. Eğer dünyayı gerçekten anlamak istiyorsak sadece görüntüye takılıp kalmamalıyız, YÜZEYLERDE değil derinlere bakmamız gerekebilir ve çevremizdeki şeylerin arkasındaki nedenleri kendimize sormak gerekir.

Ve sizlere çok küçük bir hikâye ile konuyu anlatmak istiyorum.

Kurbağa ve gül – üzerinde düşünülecek harika hikâyelerden biri

Bu hikâye denge hakkında konuşuyor. Şöyle başlıyor;

Bir zamanlar, kırmızı bir gül vardı. Herkes bu gülün bahçedeki en güzel çiçek olduğundan bahsederdi. Gül insanlar ona iltifat ettiğinde çok mutlu oluyordu. Ancak, insanların ona daha yakından bakmasını istiyordu. Herkesin neden ona uzaktan baktığını anlamıyordu.

Kırmızı, parıltılı bir gül.

Bir gün, gül yakınlarında oturan büyük, kara bir kurbağa olduğunu fark etti. Kurbağa hiç de güzel değildi, soluk bir rengi ve çirkin benekleri vardı. Ayrıca gözleri öylesine büyüktü ki herkesi korkutabilirlerdi. Gül o zaman bu kurbağadan dolayı kimsenin ona yaklaşmadığını fark etti.

Hikâye bu ya!

Hemen kurbağaya oradan uzaklaşmasını söyledi. Kurbağa gülün ne kadar kötü görünmesine sebep olduğunu nasıl da anlamazdı? Çok alçak gönüllü ve itaatkâr olan kurbağa hemen bunu kabul etti. Gülü rahatsız etmek istemiyordu, o yüzden uzaklaştı.

Birkaç gün sonra gül çürümeye başladı. Hem yaprakları hem de çiçekleri dökülüyordu. Artık kimse ona bakmak istemiyordu. Birden, yakınlardan geçen bir kertenkele gülün ağladığını gördü. Kertenkele güle ne olduğunu sordu ve gül ona karıncaların onu öldürüyor olduğunu söyledi. O zaman, kertenkele gülün çoktan bildiği şeyi söyledi: “Kurbağa karıncaları yiyor ve senin güzel kalmanı sağlıyordu”.

Hayatta her şey göründüğü gibi olmayabiliyor değil mi dostlar?

SAYGILARIMLA…

 

(Visited 1.478.986 times, 1 visits today)

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
RSS
Follow by Email