17 Mayıs 2022

Ondan Haberin Olsun

ÖMER SEYFETTİN ÖLÜMÜNÜN 102’İNCİ YILINDA ANILDI

33. Ömer Seyfettin Kültür ve Sanat Haftası etkinlikleri kapsamında ilçemiz Ömer Seyfettin Meydanında anma programı düzenlendi.
Belediye Başkanı İbrahim Palaz, tarafından Ömer Seyfettin Anıtına çelenk sunumu gerçekleştirildi.
Tören Belediye Başkanı İbrahim Palaz’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla devam etti. Başkan Palaz konuşmasında “Geleceğimizin teminatı olan gençlerimize edebiyata teşvik etmek hem şehrimizin adını daima yaşatmak için kültür ve sanat etkinliklerimize devam edeceğiz ve destek olacağız” vurgusu yaptı.
Başkan Palaz “Türk edebiyatının önde gelen hikaye yazarlarından olan hem şehrimiz Ömer Seyfettin‘in, ölümünün 102’inci yılında onu anmak için bir aradayız. Sevgili hemşehrimiz kısa hayatına rağmen makaleler, tercümeler, şiir, piyes ve özellikle Türk Edebiyatı için çok değerli hikayeler bırakmıştır. Vefatının 102. Yılında kısacık ömürlü bu büyük yazar Ömer Seyfettinin Türklüğe ve Türkçeye yapmış olduğu hizmetleri ve aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyor, rahmet ve şükranla anıyoruz.” dedi.
Anma programına; Belediye Başkanı İbrahim Palaz, Belediye Başkan Yardımcımız Mehmet Yılman, Emniyet Müdürümüz Metin Kartal, İlçe Jandarma Komutanımız Yarbay Temel Kılıç, Kurum Amirleri, STK’lar, Siyasi parti temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.
Gönen Yöresel Halk Oyunları Gösterisi ile anma programı son buldu
(Visited 16.790 times, 1 visits today)
Please follow and like us:
Pin Share
0Shares

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
RSS
Follow by Email