17 Mayıs 2022

Ondan Haberin Olsun

SEÇİMDE GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ,SEÇİLİNCE SALON BELEDİYECİLİĞİ!

Her fırsatta katıldığınız şaşalı toplantılarda, Balıkesir Tarım şehri! Dağlarından Yağ, Ovalarından Bal Akar söylemi revaçta. Yok 50 Peynirli şehir Balıkesir…Balıkesir Kuzusu deyip uzayıp gider.. Bazı Akpli dostlar ,Bizi hep eleştiriyorsun. Yazılarını okuyor ve yararlanıyoruz. Fakat, hiç mi iyi şeyler yapmıyoruz. Onları neden yazmıyorsun? “ diyerek sitem ederler.
Bu siteme verdiğim yanıt genelde aynı olur.
Yaptıklarınızı her fırsatta birazda abartarak yandaş medyaların yayınlarında, BBB nin internet sayfasında ve birçok kopyala yapıştır medya kuruluşunda anlatıyorsunuz. Ayrıca, tarım için iyi işler yapmak sizin göreviniz. Bizim görevimiz kamuoyu adına yanlışları, eksiklikleri bulup çıkarmak ve doğru olana yönlendirmektir. Kaldı ki, siz de olumsuz olan hiçbir habere, sizi eleştiren yazılara yayınlarınızda, internet sitenizde yer vermiyorsunuz. Yanlışlarınızı özeleştiri yaparak kabullenmiyorsunuz. Bu tartışma sürüp gider…….

CE-HA-PE li Ankara Büyükşehir Belediyesinin yerli üreticilere yönelik başlattığı “Mazot Desteği” Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından dağıtımı sürdürülen Başkent Kart başvuruları ise 22 Bin 608’e ulaştı.

CE-HA-PE li Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı yeni paylaşımla çiftçilere şu sözlerle seslendi: “Türkiye’nin 2021 yılındaki en büyük tohum dağıtımı programına başladık. Ankara genelinde 567 bin 420 dönümlük alanı 12 bin ton buğday ve arpa tohumu ile buluşturuyoruz. Bizim desteklerimiz çiftçilerimizin emekleriyle buluştukça hem üreticimiz hem da Ankara’mız kazanacak.Yüzde 90’ı hibe yüzde 10’u çiftçi katkı paylı buğday ve arpa tohumu desteğine rekor başvuru üzerine dağıtım sürecini başlatan Kırsal Kalkınma Hizmetleri Daire Başkanlığı, Türkiye’nin bu yılki en büyük tohum desteğini de sağlamış olacak “Ülke ekonomisi ve mazot fiyatları ortada. Ankaralı yerli üretici üretmeye devam etsin diye Türkiye’nin yerelde en kapsamlı mazot desteğine başladık. 17 bin 702 çiftçimizin Başkent Kartına 34 milyon 746 bin  çiftçi başına 700 TL mazot desteği yatırdık. Biz burada kaybedeni olmayan büyük bir aileyiz” dedi.

Dedi demesine de Balıkesir’de Türkiye’deki 30 Büyükşehir Belediyesinden biri. Balıkesir’ li üreticinin nesi eksik.

CE-HA-PE li bir belediye yapabiliyorsa İktidarın Belediyesi Haydi Haydi Yapar!

Bu arada Ankara Büyükşehir Belediyesinin Kırsal Hizmetler Daire Başkanı da tanıdık bir isim Ahmet Mekin TÜZÜN.

Daha önce buradaydı şimdi Ankara’da başarılı işlere imza atıyor. Balıkesir için şanssızlık, yitirilen bir değer bence..

Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin de kırsal hizmetler daire başkanlığı var,şöyle bir inceledim. Faaliyet raporlarına baktım. BBB nin internet sitesinde Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı bölümünde yazanları da okudum 3. madde dikkatimi çekti. Bulunulan ürünün çevrenin iklimine, ve sosyal uyguna, yapı malzemesinden uygunlarına uygun olan yerleşim modellerini kontrol edilmiş işletme ve sosyal tesise ilişkin ipuçlarını ve uygun yerleşim modellerini araştırmak, teknik yardım kapsamındaki örnek alınacak ve istekli mahallelere öğretmek, maddi yardıma yönelik değerlendirme Hayvancılık hizmetleri kapsamında, tarım ve hayvancılık sahasında faaliyet gösteren örnek çalışmalar, bir ve diğer montaj tesislerinin tesisini tesis etmek ve desteklemek, falan filan deniyor da daa işte…..Balıkesir’de 6934277,47 hektar ekilebilen arazi var .Bu arazinin ancak ve ancak %60’ı ekiliyor. Gerisi boş duruyor. Çiftçi üretime teşvik edilmeli bu tür desteklerle…Tıpkı Ankara’da olduğu gibi……

Ovalarından Bağ, Dağlarından Yağ akan şehir sloganı da bizim değil zaten…

 

(Visited 14.874 times, 1 visits today)
Please follow and like us:
Pin Share
0Shares

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
RSS
Follow by Email