28 Ocak 2022

Ondan Haberin Olsun

ŞEKER FABRİKASINDA IRKÇI SÖYLEME SESSİZ KALMADILAR!

Balıkesir Susurluk ilçesinde bulunan şeker fabrikasında çalışan roman işçi Göktuğ, fabrikanın Ziraat Müdürü Mehmet Ali Keskin tarafından ırkçı söylemlere maruz kaldı. Bunun üzerine İYİ Partili Meclis Üyesi Ömer Öztürk ve STK’lar tarafından Ziraat Müdürü Mehmet Ali Keskin’e suç duyurusunda bulunuldu. Konuyla ilgili Avukat Ramazan Oğuz Öztürk yaptığı açıklamada;

”Göktuğ kardeşimize olan ırkçı söylemlerle alakalı Susurluk başsavcılığına gerekli başvurumuzu yaptık. Sürecin sıkı takipçisi olacağız. Şüpheli şahıs müvekkilime ırkçı söylemlerde bulunarak hakaret etmiştir. Irkçı söylemlerin suç olmamasından kaynaklı olarak sadece hakaretten dolayı ne yazık ki şikayet edebildik. Bu tarz söylemler insan hakları sorunu olarak ele alınmalı ve bu şekilde çözüm bulunmalı. İnsan haklarında hukuk temelli olarak kanunlara caydırıcı yaptırımlar getirilmeli ve bu sorunların mahkemeler nezlinde çözümü aranmalıdır. Unutulmamalıdır ki anayasasını 66. maddesine göre Türkiye Cumhuriyeti devletine vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes Türk’tür. Kişinin etnik kökeninin hiç bir önemi yoktur. Yaşama ve katılma hakkı herkes için eşittir ve eşit olmalıdır” dedi.
Konuyla ilgili konuşan İYİ Partili Meclis Üyesi Ömer Öztürk;
”Bu konuda bende Susurluk halkının yanımızda durmasından ve bize destek olmasından onlara teşekkür ediyorum herkes sağ olsun var olsun” dedi.

(Visited 1 times, 1 visits today)
Please follow and like us:
Pin Share
0Shares
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
RSS
Follow by Email