17 Mayıs 2022

Ondan Haberin Olsun

TDP li Mehmet Akma’ dan Profesör Hakkında Zehir Zemberek Açıklama!

TDP Marmara Bölge Danışmanı Mehmet Akma Yazılı Olarak Yaptığı Basın açıklamasında ;

Balıkesir’imiz ne ağalıkla ne paşalıkla ne de bir vakfın tekelinde yönetilecek bir şehirdir. Memleketimizin hiçbir ili hiçbir ilçesi böyle ali cengiz kurnazları tarafından yönetilemez buna izin vermeyiz.
Balıkesir Birlik Vakfı’ndan bahsediyorum. Yönetiminde bazı bazı öğretim görevlilerin olduğu vakıf. Bazı Ak partili vekiller tarafından arka bahçe olarak kullanılan vakıf. Bu Vakıf üzerinden bürokrasiye yaptıkları baskılarla ve ikili ilişkilerle şehri yönetmeye çalışıyorlar. Buna asla izin vermeyeceğiz, gerekirse tekerlerine çomak sokacağız.
Size bir örnek vereyim. Prof. Seyfi Doğan, hakkında daha 2-3 ay öncesine kadar soruşturma kararı alınan ama soruşturmayı yöneten Profesör’e yapılan baskı ve talimatlar yüzünden istedikleri yönde karar aldırılan bir olayın baş kahramanı.

Yine bizzat kendi adıma verdiğim dilekçede açıkça belirttiğim üzere Balıkesir Üniversitesi eski rektörlerinden Mahir Alkan ve Necati Özdemir tarafından, Seyfi Doğan hakkındaki BİMER NO: 917015 olan soruşturmayı “bu adam bize lazım” denilerek sümen altı ettirildi. Yine Balıkesir Üniversitesi eski rektörlerinden Ve şu anki Birlik Vakfı Balıkesir şube başkanı , adı defalarca FETÖ yle anılan ve basında bu konuda haber olan Balıkesir Üniversitesi eski rektörü Kerim Özdemir tarafından kollanan bir isim olmuştur. Bu ismin tekrar gündeme gelmesinin bir sebebi de bütün bu usulsüzlüklerle beraber 2011 yılında Atatürk Üniversitesinden Fizik bölümünde profesör olmuştur. Ve 2012 yılında Balıkesir Üniversitesi’ne atanmıştır. İlgili madde gereğince profesör olduğu üniversitede 2 yıl çalışması gerekirken bu usülsüzlük yapılmıştır. Ayrıca 2012 yılında bu sebebin dışında atama şartlarını da “misal atandığı alanda hiç çalışmamış hiç yayın yapmamıştır” bu yüzden yerine getirmemektedir.
Bu bilgilerin bazılarını bir gazetede S.D. Kısaltmasıyla habere konu olmuştur.
Bizler; bu usülsüzlüklerin sebebi olan ve bu ismi koruyan kişilerle hukuk çerçevesinde mücadele edeceğiz. Ne şehir ne de üniversite kimsenin arka bahçesi değildir. Kimse kafasına göre at koşturamaz. Özellikle de konu geleceğimiz olan gençlerimiz ve eğitimleri olduğunda.

Ak Parti’nin geçmişi sorunlu, endişe edici bağlantıları olan bazı Balıkesir Milletvekilleri usulsüzlükle atanan kişilerin yerine, hakkıyla atanan, şartlarını tam manasıyla yerine getiren bürokratları desteklesinler. Adı Fetö’ ile ve diğer bazı cemaatlerle anılan, onlardan gelen emirlere boyun eğen kişilerin Balıkesir’e hakim olmak istemesine engel olacağız. İstanbul’da bir çay ocağını bile işletemeyen adamı şehrin vekili yapanlar da bu işten sorumludurlar. Vatandaş hizmet beklerken onlar nerede çamurlu su var, orada oynaşıyorlar. Bu vekillerin İsimlerini ve bağlantılarını, hatta yaptıkları kirli işleri de gerekirse açıklarız. Bu konuda kimseden de korkumuz yoktur. Alçakça yapılan gizli toplantıları, Balıkesir’i tekellerinde yönetme sevdası çok yakında son bulacaktır dedi.

(Visited 17.077 times, 1 visits today)
Please follow and like us:
Pin Share
0Shares

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
RSS
Follow by Email